врв
Image Alt

Glam guru

Иако секоја една состојка и секој еден производ поединечно си има своја функција и придобивки, сепак, има некои комбинации на состојки и производи кои овозможуваат поголеми и посериозни придобивки при решавањето на одредени проблеми. Кога кожната бариера не ви е во тип-топ форма, од која било причина, тогаш комбинацијата на церамиди и хијалуронска киселина

Веќе знаете дека заштитен фактор секој ден е еден од задолжителните чекори кој ќе ви овозможи многу придобивки. Но, како да го извлечете максимумот, а и нешто плус од вашиот заштитен фактор? Искомбинирајте го со Витамин Ц. Оваа комбинација ќе ви овозможи зголемена заштита од штетните УВ зраци но и зголемена заштита од слободните радикали

Користењето производи со ферментирани состојки е огромен тренд особено присутен во K-beauty производите. Со ферментација како процес кој интензивно се користи и во козметичката индустрија одредени состојки се комбинираат и се ставаат во посебни услови во кои немаат допир со кислород и во текот на процесот истите се разлагаат и „произведуваат“ многу корисни

Сакате да го успорите стареењето, но да не ја иритирате кожата во процесот? Тоа е прилично лесно во суштина, доколку следите неколку едноставни, но ефикасни совети за нега. Задолжително користете антиоксиданс Пред сѐ, задолжително користете антиоксиданс кој ќе ви ја заштити кожата и лицето од надворешните влијанија и ќе поттикне производство на колаген. Vitamin C или

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password