врв
Image Alt

SHOP2

iUNIK Centella Calming Gel Cream

880ден 649ден

Лесна, хидратантна гел-крема за смирување на сензитивната, уморна или кожа склона кон акни, за осветлување на кожата и превенција на брчки. 60ml

На залиха

- +

Опис

iUnik Centella Calming Gel Cream е крема која буквално ја враќа вашата кожа во живот, ја смирува но и ја освежува во исто време. Кремата содржи одлични ботанички состојки како 70% вода од листови на Centella Asiatica, 10% вода од листови на Tea Tree (чајно дрво) и екстракти од 6 никулци. Состојките обезбедуваат повеќекратна функционалност на кремата – таа хидрира, ги смирува акните и со хранливите состојки и антиоксидансите ја ревитализира и зајакнува кожата на лицето. Кремата содржи Niacinamide и Adenosine кои се особено ефикасни при проблеми со пигментација на кожата како и при првите знаци на стареење. Текстурата е лесна, а кремата брзо се апсорбира и ја „лади“ кожата веднаш по апликацијата. Одговара на сите типови кожа, а најголеми придобивки има сензитивната кожа и кожата склона кон акни.

Состојки

Centella Asiatica Leaf Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Butylene Glycol, Water, Niacinamide, Phenyl Trimethicone, Cyclopentasi loxane, Cyclohexasiloxane, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylat Crosspolymer, Arginine, Sodium Hyalurnate,1,2Hexanediol, Caprylyl Glycol, C12-14 Pareth-12, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dim ethicone Crosspolymer, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Brassica oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Allantoin, Centella Asiatica Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipo tassium Glycyrrhizate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot)Fruit Oil, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera Root Extract.

Како се користи?

На тонирано лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password