врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA AHA/BHA Facial Toner (GS)

1,220ден

Тонер со 7% гликолна киселина и 0.5% салицилна киселина наменет за ексфолијација на кожата и длабинско чистење на порите за минимизирање на нивниот изглед, третман на брчки и фини линии. 200ml

Нема на залиха

Опис

Cos De BAHA AHA/BHA Facial Toner е тонер со 7% гликолна киселина и 0.5% салицилна киселина наменет за третман  ексфолијација на кожата и длабинско чистење на порите за минимизирање на нивниот изглед. Тонерот нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата и ги отстранува нечистотиите од порите и со тоа го оневозможува создавањето на црнки и е ефикасен во минимизирање на појавата на акни. Воедно тонерот е корисен во третирањето на брчки и фини линии и ја подобрува текстурата на кожата и го изедначува тенот преку благата ексфолијација.

Формулиран е на начин кој нема да ја иритира кожата и се препорачува за сите типови кожа, вклучително и сензитивна.

Состојки

*Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycolic Acid, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Betaine Salicylate, Salicylic Acid, *Hamamelis Virginiana Leaf Extract, *Rosmarinus Officinalis Extract, *Eucalyptus Globulus Leaf Extract, *Thymus Vulgaris Extract, *Aspalathus Linearis Extract *Mark Organic Ingredients : 79%

Како се користи?

На чисто лице, ставете мала количина на памучен диск и пребришете го лицето. Продолжете со редовната нега. Користете го тонерот навечер. Користете заштитен фактор во текот на денот.

 

Секој функционален тонер потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password