врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Alcohol Free Acne Treatment (AC)

1,050ден

Интензивен серум со 5% азелаична киселина, 10% ниацинамид, салицилна киселина, ретинол, хинокитиол и чајно дрво за третман на цистични и други видови акни. 30ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Alcohol Free Acne Treatment е интензивен серум со 5% азелаична киселина, 10% ниацинамид, салицилна киселина, ретинол, хинокитиол и чајно дрво за третман на цистични и други видови акни .

Серумот третира и активни акни, а со продолжено користење ја спречува појавата на нови акни. Комбинацијата на состојки во ефикасна формулација е сериозна алатка при борбата со акни и црвенилото предизвикано од акни, но воедно и ја подобрува текстурата и структурата на кожата одржувајќи ја нејзината еластичност. Серумот е лесен, немасен и лесно се апсорбира во кожата без да остави лепливи траги.

Состојки

Propylene Glycol, Purified Water, Niacinamide,Azelaic Acid, Polysorbate 20, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Salicylic Acid, Hinokitiol,Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Retinol, Disodium EDTA.

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте или пак пребришете го лицето со памучен диск. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот навечер. Користете заштитен фактор во текот на денот.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password