врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Centella Asiatica Recovery Cream (CG)

820ден

Крема со 80% екстракт од Centella Asiatica наменет за смирување и обновување на кожата, подобрување и изедначување на тенот, намалување на лузните од акни и намалување на брчките. 45ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Centella Asiatica Recovery Cream е крема со 80% екстракт од Centella Asiatica наменет за смирување и обновување на кожата, подобрување и изедначување на тенот, намалување на лузните од акни и намалување на брчките.

Кремата ја поттикнува синтезата на колаген во кожата овозможувајќи длабока регенерација, намалување на изгледот на лузните од акни како и на изгледот на брчките. Воедно овозможува длабока хидратација и контрола на производството на себум. Кремата е лесна, брзо се впива и е одлична за под шминка.

Состојки

*Centella Asiatica Extract, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate,*Aloe Barbadensis Leaf Extract, Caffeine, Panthenol, Sodium Hyaluronate,*Camellia Sinensis Leaf Extract,*Momordica Charantia Fruit Extract,*Sambucus Nigra Flower Extract,*Leontopodium Alpinum Extract, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Alcohol, Tromethamine *Mark: N.O.I.P (Natural Organic Ingredients Percentage) 81%

Како се користи?

На тонирано и чисто лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password