врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Centella Asiatica Recovery Serum (CH)

990ден

Серум со 83% екстракт од Centella Asiatica наменет за регенерација на кожата, подобрување на тонусот, зголемување на еластичноста и намалување на изгледот на брчките, намалување на изгледот на самките на кожата како и лузните од акни. 30ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Centella Asiatica Recovery Serum е серум наменет за регенерација на кожата, подобрување на тонусот, зголемување на еластичноста и намалување на изгледот на брчките, намалување на изгледот на дамките на кожата како и лузните од акни.

Кожата секојдневно е изложена на надворешни влијанија кои ја оштетуваат на различни начини. Овој серум преку специфичната формулација на состојки овозможува брза и ефикасна регенерација на кожата и е погоден за користење на сите типови кожа, вклучително и сензитивна и иритирана кожа.

Серумот содржи 83% екстракт од Centella Asiatica, која е природна моќна состојка која поттикнува регенерација, ја штити кожата и ги намалува првите знаци на стареење, но и го потпомага производството на колаген во кожата, овозможувајќи свеж и младешки сјај и намален изглед на брчките со продолжено користење.

Состојки

*Centella Asiatica Extract, Betaine, 1,2-Hexanediol, *Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate,*Camellia Sinensis Leaf Extract,*Momordica Charantia Fruit Extract,*Sambucus Nigra Flower Extract,*Leontopodium Alpinum Extract. *Mark: N.O.I.P 85%

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот и наутро и навечер.

 

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password