врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Glycolic Acid 10% Peel Serum (G)

990ден

Серум со 10% гликолна киселина наменет за ексфолијација и забрзана регенерација на кожата, намалување на лузните од акни и намалување на изгледот на брчките. 30ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Glycolic Acid 10% Peel Serum е серум со 10% гликолна киселина наменет за ексфолијација и забрзана регенерација на кожата, намалување на лузните од акни и намалување на изгледот на брчките.

Високата концентрација на гликолна киселина овозможува зголемување на производството на колаген во кожата и ги намалува брчките, фините линии, но и ја намлува хиперпигментацијата преку промоција на забрзана ексфолијација и регенерација на кожата.

Серумот кој е во форма на гел помага да се отстрани слојот на мртви клетки на кожата, ги чисти порите оставајќи ја кожата чиста, свежа и со младешки изглед.

Состојки

*Aloe Barbadensis Leaf Ext, Glycolic Acid, Propanediol, Arginine, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose,*Camellia Sinensis Leaf Extract, *Momordica Charantia Fruit Extract,*Sambucus Nigra Flower Extract,*Leontopodium Alpinum Extract.

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте или пак пребришете го лицето со памучен диск. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот навечер, еднаш до два пати неделно. Користете заштитен фактор во текот на денот.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password