врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Niacinamide 20% + Zinc 4% (NZ)

1,050ден

Серум со 20% ниацинамид и 4% цинк наменет за изедначување на тенот, балансирање на кожата и намалување на производството на себум, намалување на изгледот на порите, намалување на акни, флеки од акни, хиперпигментација. 30ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Niacinamide 20% + Zinc 4% е серум со 20% ниацинамид и 4% цинк како и хијалуронска киселина наменет за изедначување на тенот, балансирање на кожата и намалување на производството на себум, намалување на изгледот на порите, намалување на акни, флеки од акни, хиперпигментација.

Серумот содржи висока концентрација на ниацинамид правејќи го сериозна алатка за третирање на многу проблеми вклучително и акни и лузни од акни, иритирана кожа, балансирање на производството на себум, различни видови пигментации. Ја остава кожата здрава и сјајна, а со редовно користење кожата станува зајакната, еластична и освежена, со намален изглед на брчките и подобрен тонус.

Комбинацијата со хијалуронската киселина овозможува и антиоксидативна заштита од слободните радикали но и продолжен антиејџ ефект преку намалувањето на изгледот на брчките. Вклучениот алантоин во составот е особено ефикасен за состојби како акни, егзема, иритирана кожа.

Специфичната формула ја прави кожата мека и нежна, а серумот по аплицирањето брзо се апсорбира и е одличен за под шминка. Не се препорачува комбинирање со Витамин Ц.

Состојки

*Aloe Barbadensis Leaf Extract, Niacinamide,Glycerin, Propanediol, Zinc PCA, Arbutin, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Caffeine,*Camellia Sinensis Leaf Ext,*Sambucus Nigra Flower Ext,*Momordica Charantia Fruit Ext,*Leontopodium Alpinum Ext. *Mark: N.O.I.P 61%

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте или пак пребришете го лицето со памучен диск. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот и наутро и навечер.

 

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password