врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Niacinamide 5% + Arbutin 5% (AN)

990ден

Серум со 5% ниацинамид, 5% арбутин и хијалуронска киселина наменет за третман на акни, пигментација, проширени пори, старечки дамки 30ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Niacinamide 5% + Arbutin 5% е серум со 5% ниацинамид, 5% арбутин и хијалуронска киселина наменет за третман на акни, пигментација, проширени пори, старечки дамки.

Доколку имате проблеми со пигментација, а имате сензитивна кожа и не можете да користите производи со хидрохинон тогаш овој серум е вашиот одговор. Арбутинот е состојка од растително потекло која е налик на хидрохинон, но ја избелува кожата без ризик од дополнителни нус појави, со што арбутинот се смета за безбедна состојка за луѓе со сензитивна кожа. Ефикасен е за сите видови пигментации, но особено за пигментации од акни и лузни од акни. Исто така, арбутинот ги спречува негативните ефекти на УВ зрачењето.

Ниацинамидот во оптимална концентрација од 5% за сензитивна кожа, овозможува намалување на изгледот на порите но и дополнителен ефект за избелување на кожата.

Состојки

*Aloe Barbadensis Leaf Extract,Propanediol,Arbutin,Niacinamide,Glycerine,1,2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate,Dipotassium Glycyrrhizate,Allantoin,*Hamamelis Virginiana(Witch Hazel) Leaf Ext,*Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Ext,*Eucalyptus Globulus Leaf Ext,*Thymus Vulgaris (Thyme) Ext,*Aspalathus Linearis Ext.*Mark: Organic Ingredients. Organic 74%

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот навечер.

 

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password