врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Retinol 2.5% (RS)

1,050ден

Серум со 2,5% ретинол, витамин Е и хијалуронска киселина наменет за третман на брчки, хиперпигментација, акни, груба текстура на кожата и изедначување на тенот 30ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Retinol 2.5% е серум со 2,5% ретинол, витамин Е и хијалуронска киселина наменет за третман на брчки, хиперпигментација, акни, груба текстура на кожата и изедначување на тенот

Ретиноидите се „златен стандард“ кога се зборува за антиејџ нега. Ретонолот е дериват на Витаминот А за кој постојат 40 години истражувања и искуство кои ја потврдуваат ефикасноста во редуцирањето и измазнувањето на брчките како и за зголемување на производството на колаген за кожа со младешки сјај. Ретинолот е особено ефикасен и во третманот на различни видови акни, како и за подобрувањето на текстурата на кожата, но и за третман на хиперпигментација.

Состојки

*Aloe Barbadensis Leaf Extract(hydration/skin replenishing/Vegetable), (hydration, Non GMO Corn),Retinol(skin-restoring, anti-wrinkles), Sodium Hyaluronate(hydration/skin replenishing), niacinamide(vitamin B3, skin-restoring ), 1,2-Hexanediol(Prevent oxidation), Polysorbate 20(texture enhancer), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), *Rosa Damascena Ext,*Lavandula Angustifolia Flower Ext,*Camellia Sinensis Leaf Ext,*Melissa Officinalis Leaf Ext,*Artemisia Vulgaris Ext, Disodium EDTA *Mark: Organic Ingredients. Organic 50%

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот навечер.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

Доколку имате сензитивна кожа измешајте го серумот со хидратантна крема или пак друг хидратантен серум и полека воведете го во рутината.

Прочитајте повеќе за тоа како да користите ретиноиди за антиејџ, без да предизвикате иритација, тука

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password