врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Salicylic Acid 4% (S4)

990ден

Серум со 4% салицилна киселина, и ниацинамид наменет за третман на акни, ексфолијација на кожата и длабинско чистење на порите за минимизирање на нивниот изглед 30ml

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Salicylic Acid 4% е серум со 4% салицилна киселина, и ниацинамид наменет за третман на акни, ексфолијација на кожата и длабинско чистење на порите за минимизирање на нивниот изглед.

Со овој серум ќе ги решите вашите проблеми со акни. Салицилната киселина ја ексфолира кожата и навлегува длабоко во порите со што ја спречува појавата на акни но и на црнки на кожата. Воедно го намалува црвенилото на кожата и го забрзува процесот на заздравување на кожата и ги суши и ја намалува појавата на акни. Редовното и правилно користење овозможува одлични резултати.

Воедно, овој серум е одличен и за намалување на пигментацијата, го намалува производството на меланин, генерално го намалува црвенилото на лицето и ја подобрува еластичноста на кожата.

Состојки

*Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cocamidopropyl Dimethylamine, Salicylic Acid (4%), 1,2-Hexanediol, Propanediol, Niacinamide, *Rosa Damascena Ext, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Ext, Camellia Sinensis Leaf Ext, Melissa Officinalis Leaf Ext, Artemisia Vulgaris Ext, Hydroxyethylcellulose. *Mark: Organic Ingredients. Organic 75%

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот навечер.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password