врв
Image Alt

SHOP2

Cos De BAHA Tranexamic Acid 5% (TN)

1,050ден

Серум со 5% транексамична киселина и 5% ниацинамид наменет за третирање на различни видови пигментации, изедначување на тенот и намалување на изгледот на лузните од акни

На залиха

- +

Опис

Cos De BAHA Tranexamic Acid 5% е серум со 5% Tranexamic Acid и 5% ниацинамид наменет за третирање на различни видови пигментации, изедначување на тенот и намалување на изгледот на лузните од акни. Транексамичната киселина функционира на начин на кој го блокира трансферот на пигмент од меланоцитите (клетките кои произведуваат пигмент во кожата) кон кератоцитите (клетките кои синтетизираат кератин кои се наоѓаат во горниот слој на кожата – епидермисот) со што ја намалува пигментацијата предизвикана од различни состојби.

Иако е релативно нова состојка, истата покажува одлични резултати во избледувањето на различни видови дисколорација на кожата, вклучително и дамки од акни како и мелазма која знае да е прилично упорна.

Доколку го користите овој серум во комбинација со салицилна киселина, ниацинамид, азелаична киселина, Витамин Ц, производи со екстракт од сладок корен и ретинол, секако во препорачани рутини и комбинации, истите ќе ја зголемат ефикасноста и ќе го убрзаат процесот на избелување.

Состојки

*Aloe Barbadensis Leaf Ext., Tranexamic Acid, Niacinamide, Glycereth-26, Betaine, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Xanthan Gum, Citric Acid,*Camellia Sinensis Leaf Ext,*Sambucus Nigra Flower Ext,*Momordica Charantia Fruit Ext,*Leontopodium Alpinum Ext. *Mark: N.O.I.P 78%

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете 1-2 капки и размачкајте или тапкајте. Продолжете со редовната нега. Користете го серумот и наутро и навечер.

Секој функционален серум потенцијално може да предизвика реакција. Затоа пред употреба, тестирајте го производот и ставете мала количина на мал дел под брадата или пак идеално позади увото и почекајте 24 часа за да бидете сигурни дека производот нема да предизвика реакција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password