врв
Image Alt

SHOP2

iUNIK Tea Tree Relief Serum

1,110ден

Лесен серум кој ја смирува, хидрира и храни кожата склона кон акни, помага при третирањето на акни и дамки од акни. 50ml

На залиха

- +

Опис

iUNIK Tea Tree Relief Serum е серум од кој најголеми придобивки има проблематичната кожа, како и масната и дехидрирана кожа. Формулиран е со 67% екстракт од вода од чајно дрво  како и 19% екстракт од centella кои ја смируваат проблематичната кожа и помагаат во борбата со акни. Серумот хидрира и храни, а воедно и помага за осветлување на кожата како и во превенцијата на брчки со состојките ниацинамид и аденозин.

Состојки

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (67%), Centella Asiatica Leaf Water (19%), Butylene Glycol, Niacinamide, Glycereth-26, Water, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Glycerin, 1,2- exanediol, Betaine, Caprylyl Glycol, Portulaca Oleracea Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Cellulose Gum, Allantoin, Beta-Glucan, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chlorophyllin-Copper Complex, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera Root Extract

Како се користи?

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. Со помош на пипетата ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password