врв
Image Alt

SHOP2

JUMISO AC Cure No Pain No Gain Spot Cream

1,190ден

Ефикасен третман за акни со ботанички есктракт Phytosilica, чајно дрво, ниацинамид и сентела. Се користи исклучиво на местата со акни. 15ml

На залиха

- +

Опис

JUMISO AC Cure No Pain No Gain Spot Creаm е ефикасен третман за акни во чиј состав се наоѓа ботаничкиот екстракт Phytosilica, состојка која навлегува директно и длабоко во кожата и им овозможува на активните состојки од кремата да продрат и да ги смират и спречат акните и црвенилото.

Ефикасноста на оваа крема е во нејзината експертска формулација каде покрај ботаничките екстракти се овозможува дополнителна нега и третман на акните со чајно дрво, ниацинамид и сентела. Чајното дрво е одличен третман за акни, ниацинамидот ја осветлува кожата и ги третира флеките од акни, додека сентелата ја регенерира и заздравува кожата и ѝ овозможува да блесне со целосен сјај.

Забелешка: производот може да предизвика благо пецкање на местото на кое ќе го ставите, но истото брзо исчезнува.

Состојки

Water, Butylene Glycol, Silica, Niacinamide, Glycerin, Lithospermum Erythrorhizon Root Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Carthamus Tinctoris (Safflower) Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Hyaluronate, Orbignya Olerifera Seed Oil, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Propylene Glycol, Stearic Acid, Carbomer, Triethanolamine, 1,2-Hexandiol, Polyglytamic Acid, Methionine, Serine, Histidine, Hydroxyethyl Ethylcellulose, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalnesis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinals (Rosemary) Leaf Extract, Portulaca Oleracea Extract, Calciuum Pantothenate, Sodium Ascorby lPhosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltrodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Citrus Aurantkium Bergamia (Bergamot) Leaf Extract, Hydroxyethylcellulose, Octanediol, Ethylhexylglycerin, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Artemisia Princeps Extract, Belamcanda Chinensis Root Extract, Allantoin, Melaleuca Alternifoila (Tea Tree) Leaf Oil, Dimethyl Sulfone, Adenosine, Phellodendron Amerense Bark Extract, Coptis Chinensis Root Extract, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, PEG-10 Rapeseed Sterol, Dipropylene Glycol, Glycereth-20, Dipotassioum Glycyrrhizate, Disodium

Како се користи?

На чисто лице, ставете минимална количина само на оние места каде имате акни, тапкајте или размачкајте со прст сѐ додека кремата не упие.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.

Reset Password