врв
Image Alt

SHOP2

Pyunkang Yul ACNE Dressing Mask Pack

150ден 111ден

Маска за една употреба за таргетирано смирување на кожата склона кон акни со антибактериски и хидратантен ефект.

Нема на залиха

Опис

Pyunkang Yul Acne Dressing Mask Pack е маска за една употреба за проблематичната кожа која ги таргетира акните во која било фаза, дури и пред да се појават. Маската обезбедува одличен неинвазивен третман за акните, но и спречува нивно понатамошно појавување поради антибактериските и антиинфаламторните својства на состојките кои ги содржи. Формулирана со екстракт од White willow bark (природна BHA), помага во намалување на акните но и во нивното лекување. Продира длабоко во кожата и ги разложува нечистотиите кои предизвикуваат црвенило и иритација. Воедно, маската интензивно ја хидрира и на тој начин го регулира производството на себум како и појавата на акни, а ја остава кожата сјајна и мека.

Состојки

Water Glycerin Butylene Glycol Sodium Chloride Sodium Hyaluronate Salix Alba (Willow) Bark Extract Forsythia Suspensa Fruit Extract Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract PEG-60 Hydrogenated Castor Oil Pentylene Glycol 1,2-Hexanediol Caprylyl Glycol Ethylhexylglycerin Disodium EDTA

Како се користи?

На чисто и тонирано лице, ставете ги деловите од маската на местата каде имате потреба (на пример образите, челото, брадата). Притиснете со дланките и оставете ја маската да делува 10-15 минути. Пред да ја извадите маската, истапкајте за полесно да се спсорбира преостанатата есенција. Отстранете ја маската.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password