врв
Image Alt

SHOP2

Pyunkang Yul Mist Toner

880ден

Хидратантен тонер во форма на спреј за длабока хидратација, освежување и смирување. 100ml

На залиха

- +

Опис

Pyunkang Yul Mist Toner е освежувачки, неверојатно хидратантен тонер, лесен за користење бидејќи е во форма на спреј. Составен е од 91.9% екстракт од coptis japonica root, моќен антиоксиданс познат по своите антивоспалителни, ревитализирачки и потхранувачки својства. Тонерот брзо се распрскува на лицето, многу лесно се впива и ја остава кожата освежена, мека и нежна. Можете да го користите како тонер во вашата дневна или ноќна рутина, но и како освежувачки спреј за лице преку целиот ден. Одговара на сите типови кожа, особено на сензитивна, масна и комбинирана кожа, склона кон акни.

Состојки

Pyunkang Yul Mist Toner е освежувачки, неверојатно хидратантен тонер, лесен за користење бидејќи е во форма на спреј. Составен е од 91.9% екстракт од coptis japonica root, моќен антиоксиданс познат по своите антивоспалителни, ревитализирачки и потхранувачки својства. Тонерот брзо се распрскува на лицето, многу лесно се впива и ја остава кожата освежена, мека и нежна. Можете да го користите како тонер во вашата дневна или ноќна рутина, но и како освежувачки спреј за лице преку целиот ден. Одговара на сите типови кожа, особено на сензитивна и комбинирана кожа, склона кон акни.

 

Како се користи?

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. Испрскајте  држејќи го шишето на 15-тина см од лицето, а потоа нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Користете го тонерот и наутро и навечер или пак како освежување во текот на денот.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password