врв
Image Alt

SHOP2

Real Barrier Cleansing Oil Balm

1,250ден

Маслен балсам за отстранување шминка кој при контакт со кожа се транформира во млечен нежен чистач. 100 ml

Нема на залиха

Опис

Real Barrier Cleansing Oil Balm е маслен балсам за отстранување шминка кој при контакт со кожа се трансформира во млечен нежен чистач со кој темелно ќе ја извадите шминката и сите нечистотии насобрани во текот на денот. Содржи комбинација од madecassoside, allantoin и panthenol, патентирани церамиди како и природни масла со што ја чисти, негува, хидрира кожата и секако ја штити кожната бариера. Производот дополнително е формулиран со повеќе видови масла, но и шеа путер и Витамин Е за неверојатна хидратација и заштита на кожата. И покрај сите масла, формулата е лесна и многу лесно се користи, а по употребата кожата е мека и нежна, како да сте ја третирале со хидратантни производи.

Состојки

Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Water, Beeswax, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Myristoyl/Palmitoyl Oxostearamide/Arachamide Mea, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearic Acid, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Trihydroxystearin, Sorbitan Stearate, Vp/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Tocopherol, Phytosterols, 1,2-Hexanediol, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Madecassoside, Allantoin, Panthenol, Ceramide3, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Thymus Mastichina Flower Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Camellia Oleifera Seed Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Sprout Extract, Spirulina Platensis Extract

Како се користи?

Ставете мала количина суво лице и врат нежно масирајте, темелно отстранете ја шминката. Наводенете ги рацете и измасирајте повторно. На крајот измијте 2-3 пати со млака вода. Користете го маслото навечер, како прв чекор од двојното чистење.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password