врв
Image Alt

SHOP2

Real Barrier Cream Cleansing Foam

1,190ден

Ултрахидратантна млечна пена за миење лице која ја штити кожната бариера. 150ml

Нема на залиха

Опис

Real Barrier Cream Cleansing Foam е ултрахидратантна млечна пена која за разлика од стандардните пени кои ја сушат кожата, ја хидрира и смирува кожата. Иновативната формула со смирувачки, хидратантни и смирувачки состојки, овозможува по миењето вие да имате чувство дека сте ја третирале кожата со хидратантни производи. Триото од panthenol, allantoin и madecassoside е одлична комбинација за смирување и заштита на сите типови кожа, особено сензитивната. Комбинацијата од екстракти и масла обезбедува темелно чистење но и сериозна хидратација. Може да се користи и за вадење шминка, зависно од потребите.

Состојки

Water, Potassium Cocoyl Glycinate, Disodium Cocoamphodiacetate, Potassium Cocoate, Disodium Cocoyl Glutamate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Sweetalmondamphoacetate, Carbomer, Myristoyl/Palmitoyl Oxostearamide/Arachamide Mea, Dihydroxyisopropyl Palmoylpalmamide, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Sprout Extract, Centella Asiatica Extract, Madecassoside, Panthenol, Triticum Vulgare (Wheat) Sprout Extract, Spirulina Platensis Extract, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Cedrus Atlantica Bark Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Vetiveria Zizanoides Root Oil, Disodium Edta, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Како се користи?

Може да се користи и наутро и навечер. Ставете соодветна количина на влажно лице и врат, и нежно масирајте. Темелно исчистете и измијте со млака вода.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password