врв
Image Alt

SHOP2

Pyunkang Yul Intensive Repair Cream

1,430ден

Крема за интензивна хидратација на сува и многу сува кожа. 50ml

Нема на залиха

Опис

Pyunkang Yul Intensive Repair Cream е крема со иновативна формула која комбинира пептиди, церамиди и ботанички екстракти за длабока интензивна хидратација за сувата кожа, која трае преку целиот ден. Церамидите заедно со пептидите ја зајакнуваат кожната бариера, коренот од куркума и останатите ботанички екстракти ја ревитализираат уморната кожа, додека шеа путерот и останатите витамини во кремата ја потхрануваат кожата и ја оставаат свежа и сјајна. Оваа крема без мирис иако дава интензивна хидратација за сува и многу сува кожа, таа е лесна, лесно се впива и остава сатенски финиш на лицето.

Состојки

Water, Glycerin, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Hydrogenated Polydecene, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Phenyl Trimethicone, Cetearyl Glucoside, Beeswax, Sorbitan Stearate, Cellulose Gum, Ceramide NP (Ceramide 3), Paeonia Lactiflora Bark/Sap Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Yeast Beta-Glucan, Copper Tripeptide-1, Butylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Powder, Hydrogenated Lecithin, Octyldodecanol, Carbomer, Hydroxyacetophenone, Myrtus Communis Extract, Tropaeolum Majus Extract, Tromethamine, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin

Како се користи?

На тонирано и чисто лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password