врв
Image Alt

SHOP2

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Serum

1,680ден 799ден

Нежен но моќен Витамин Ц серум со 3% чиста аскорбинска киселина (Витамин Ц) и 75% филтрат од galactomyces ferment како и растителни екстракти и ниацинамид, помага при проблеми со хиперпигментација. 30 ml

Нема на залиха

Опис

SOME BY MI Galactomyces Serum е серум кој помага за враќање на сјајот на кожата како и со проблеми со хиперпигментација. Серумот е формулиран со 3% чиста аскорбинска киселина (Vitamin C) и 75% филтрат од galactomyces ferment како и растителни екстракти и ниацинамид кои комбинирани, даваат видливи резултати за многу брзо време. Кожата е сјајна, хидрирана, еластична и зајакната, а знаците на стареење се минимизирани.

Забелешка: Серумот има природна суптилна бледо кафена нијанса која е резултат на комбинацијата на природни состојки и која избледува комплетно кога е во допир со кожата.

Состојки

Galactomyces ferment filtrate,dipropylene glycol,glycerin,ascorbic acid,butylene glycol,1,2-hexanediol ,niacinamide,tromethamine water,trehalose,c12-14 pareth-12,allantoin,hydroxyethylcellulose,xanthan gum ,ethylhexylglycerin,adenosine,citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil,hydrogenated lecithin,glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer ,sodium hyaluronate,pvm/ma copolymer ,polyglyceryl-10 stearate,lavandula angustifolia (lavender) oil,panthenol,sodium ascorbyl phosphate,phenylethyl resorcinol,propolis extract,aronia melanocarpa fruit extract,bambusa vulgaris extract,aspalathus linearis extract,saccharide hydrolysate,maltodextrin,ficus carica (fig) fruit extract,phoenix dactylifera (date) fruit extract,tuber magnatum extract,pyridoxine,houttuynia cordata extract,folic acid,biotin,opuntia ficus-indica extract,opuntia coccinellifera fruit extract,caprylic/capric triglyceride,adansonia digitata seed extract,leuconostoc/radish root ferment filtrate,sparassis crispa extract,calendula officinalis flower e tract ,brassica oleracea italica (broccoli) extract,tocopherol,cyanocobalamin,vaccinium myrtillus fruit extract,vaccinium macrocarpon (cranberry) fruit extract,vaccinium angustifolium (blueberry) fruit extract,rubus idaeus (raspberry) fruit extract,rubus fruticosus (blackberry) fruit extract,ribes nigrum (black currant) fruit extract,euterpe oleracea fruit extract,spirulina maxima extract,thiamine hcl,linoleic acid,inositol,astaxanthin,caramel,linalool,limonene

Како се користи?

На чисто лице, како дел од рутина во повеќе чекори. Со помош на пипетата ставете соодветна количина на лицето (2-3 капки) и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Најдобро е да се користи како дел од утринската нега, но може да се користи и наутро и навечер. За зачувување на свежината на активните состојки и спречување на оксидацијата, најдобро е да се чува во фрижидер.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password