врв
Image Alt

SHOP2

TIMELESS™ MATRIXYL® SYNTHE’6™ SERUM

1,760ден

“THE RESTORER” – серум кој ќе ви помогне да го вратите времето наназад и ќе ги таргетира видливите знаци на стареење. 30ml

Нема на залиха

Опис

“THE RESTORER” – Matrixyl® synthe’6™ е серум кој ќе ви помогне да го вратите времето наназад и ќе ги таргетира видливите знаци на стареење. Овој моќен полипептид таргетира изразени брчки и мимични линии, а заедно со хијалуронската киселина ја хидрира и зајакнува уморната, оштетена кожа.

Matrixyl S6 серумот содржи 2% Matrixyl®synthe’6™, кој ги стимулира шесте најважни компоненти на кожната структура (collagen I, II, IV, fibronectin, hyaluronic acid, and lamin 5) како и хијалуронска киселина за длабока хидратација за комплетна обнова на кожата и подобрена еластичност и структура.

Се препорачува за нормална, сува и зрела кожа.

Состојки

Water, Matrixyl® synthe’6™, Aloe, Glycerin, Hyaluronic Acid, Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid

Како се користи?

Ставете 2-3 капки на чисто лице и размачкајте или тапкајте. Користете наутро и навечер на лице и деколте.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password