врв
Image Alt

SHOP2

SOME BY MI AHA BHA PHA 30 Days Miracle Cream

1,550ден 799ден

Мултифункционална крема за хидратација, смирување, третирање акни како и нежна ексфолијација која ќе овозможи сјајна и здрава кожа и здрава кожна бариера. 60 ml

Нема на залиха

Опис

SOME BY MI  AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Cream е крема која ја зајакнува кожната бариера, смирува, помага при нега на лузни како и го контролира производството на себум на кожата со што го минимизира изгледот на порите како и појавата на акни. Кремата помага во ревитализација на кожата без сјај и го изедначува тенот преку добрата комбинација на состојки – природен екстракт од чајно дрво, како и AHA, BHA и PHA киселини. AHA киселините овозможуваат мртвите клетки побрзо да се регенерираат, BHA киселините ги чистат порите од нечистотии и себум, а PHA киселините ја задржуваат влажноста на кожата. Кремата ја хидрира кожата на лицето без да предизвика иритации и е совршена за сите оние кои имаат воспалени акни, проширени пори, замастено лице во текот на денот но и оние кои сакаат блага секојдневна ексфолијација и младешки изглед. Одговара на сите типови на кожа, дури и на сензитивна.

Состојки

Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (70.78%), Dipropylene Glycol, Glycerin, Water, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract (10,000ppm), Cholesteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract, Melia Azadirachta (Neem) Flower Extract, Coccinia Indica (Ivy Gourd) Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Origanum Vulgare Flower/Leaf/Stem Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Fructan, Albatrellus Ovinus Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Enantia Chlorantha Bark Extract, Lens Esculenta (Lentil) Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Coptis Japonica Extract, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Propanediol, Betaine, Allantoin, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Adenosine, Ceramide NP, Oleanolic Acid, Capryloyl Salicylic Acid (100ppm), Inulin Lauryl Carbamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Cetearyl Alcohol, Lactobionic Acid (100ppm), Citric Acid (11ppm), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, 1,2-Hexanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil.

Како се користи?

На тонирано лице, како краен чекор од дневната или ноќната рутина. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Доколку се чува во фрижидер се максимизираат ефектите за смирување и хидратација.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password