врв
Image Alt

SHOP2

TIMELESS™ HYALURONIC ACID 100% PURE

740ден

„THE HYDRATOR” – Timeless Skin Care Hyaluronic Acid Serum е серум кој ја хидрира и рехидрира кожата и ја одржува здрава и сјајна. За сите типови кожа. 30ml

Нема на залиха

Опис

“THE HYDRATOR” – Timeless Skin Care™ Hyaluronic Acid Serum 100% Pure е серум кој ја хидрира и рехидрира кожата и ја одржува здрава и сјајна. Хијалуронската киселина може да задржи до 1000 пати од својата тежина во вода, и со тоа е практично избор број еден за хидратација. Овој серум содржи 1% чиста хијалуронска киселина – највисоката концентрација која овозможува одржување на оптимална влажност на кожата. Серумот ја одржува кожата здрава и хидрирана во текот на целиот ден, помага при затегнатост на лицето како и при дехидратација.

Одговара на сите типови кожа.

Состојки

Water, Sodium Hyaluronate, Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid.

Како се користи?

Ставете 2-3 капки на чисто лице и размачкајте или тапкајте. Измешајте го со вашата омилена крема за да ги зголемите придобивките на истата. Користете го и наутро и навечер.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password