врв
Image Alt

SHOP2

TIMELESS™ SQUALANE OIL 100% PURE

740ден

„THE PROTECTOR” – 100% чисто сквалан масло добиено од маслинки, суво масло кое ќе ја остави кожата сјајна, без да ја измасти. 30ml

На залиха

- +

Опис

„THE PROTECTOR” – Squalane e суво масло кое ќе ја остави кожата сјајна, без да ја измасти. Ова лесно масло буквално ја затвора влагата внатре во кожата, а воедно има и антибактериски својства што го прави идеално дури и за проблематична кожа. Штити од надворешни влијанија и загадувачи. Совршен производ кој ќе ја сетира и вашата шминка и ќе помогне да се задржи на лицето преку целиот ден.

Squalene е состојка која природно се наоѓа во себумот кој го лачи кожата и помага за заштита и навлажнување на кожата. Timeless ™ Squalane маслото е добиено по природен пат од маслинки и помага за подобрување на еластичноста на кожата. Воедно, помага да се минимизира загубата на влажност во кожата, го регулира производството на себум, мометално ја хидрира сувата кожа, може да се користи и на тело, а особено е ефикасен за хидратација на усните.

Одговара на сите типови кожа како и на проблематичната кожа, склона кон акни.

Состојки

100% чисто сквалан масло добиено од маслинки

Како се користи?

Ставете 2-3 капки на чисто лице и размачкајте или тапкајте. Измешајте го со вашата омилена крема за да ги зголемите придобивките на истата. Одлично се надополнува со хијалуронската киселина. Користете го и наутро или навечер зависно од потребите.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password