врв
Image Alt

SHOP2

Suntique I’M Aqua Sun Essence

1,290ден

Лесен и немасен заштитен фактор формулиран со хемиски филтри со 65% хидратантни состојки. 50ml

Нема на залиха

Опис

Suntique I’M Aqua Sun Essence е лесен и немасен заштитен фактор формулиран со хемиски филтри со 65% хидратантни состојки, кој има разладувачки ефект. Факторот нуди висока и ефикасна заштита (SPF50 +) од штетните UVA и UVB зраци а воедно не предизвикува никаква иритација. Факторот е и водоотпорен што го прави совршен за сите оние кои се физички активни при трчање или вежбање. Заштитниот фактор меѓу другото содржи Алое Вера која има антиинфламаторни и хидратантни својства како и Houttuynia Cordata, растение кои има антиинфламаторни, антибактериски и антиоксидативни својства.

Како се користи?

Како последен чекор од дневната нега. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Доколку сте подолго изложени на сонце, ставете соодветна количина на лицето повеќе пати во текот на денот.

Состојки

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Propanediol, Dimethicone Crosspolymer, Pentylene Glycol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/vp Copolymer, Salvia Hispanica Seed Extract, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Phenoxyethanol, Fragrance, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Triethanolamine, Pullulan, Octyldodecanol, 1,2- Hexanediol, Echium Plantagineum Seed Oil, Butylene Glycol, Glycerin, Alcohol, Cardiospermum Halicacabum Flower/leaf/vine Extract, Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Veronica Officinalis Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Malva Sylvestris (mallow) Extract, Achillea Millefolium Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Primula Veris Extract, Mentha Piperita (peppermint) Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Fragrance

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password