врв
Image Alt

SHOP2

iUNIK Centella Bubble Cleansing Foam

990ден

Благо пенесто средство за миење лице за секојдневна употреба кое ја балансира кожата и ја подготвува за понатамошна нега. 150 ml.

Нема на залиха

Опис

iUNIK Centella Bubble Cleansing Foam е благо пенесто средство за миење лице за секојдневна употреба направено од природни состојки, вклучувајќи и 69% Centella Asisatica Leaf Water. Пената нежно и темелно ја чисти кожата на лицето, го отсранува вишокот себум и масло, но сепак не го суши лицето, напротив го остава хидрирано и меко. Особено помага во процесот на заздравување на акните како и кај дамките и лузни од акни. Одговара на сите типови на кожа.

Состојки

Centella Asiatica Leaf Water, Water, TEA-Cocoyl Glutamate, Disodium cocoamphodiacetate, Glycerin, Butylene Glycol, Potassium Cocoyl Glycinate,1,2-Hexanediol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Polyglyceryl-4 Caprate, Trehalose, Caprylyl Glycol, Allantoin, Ormenis Multicaulis Oil, Portulaca Oleracea Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chlorophyllin-Copper Complex.

Како се користи?

Може да се користи и наутро и навечер. Наутро ставете 1-2 испумпувања од пената на влажно лице и врат, нежно масирајте, темелно исчистете и измијте со млака вода. Навечер, користете ја пената како втор чекор од двојното чистење после маслото за чистење на лице со кој ќе ја извадите шминката.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password