врв
Image Alt

SHOP2

Suntique I’M Pure Perfect Cica

1,290ден

Заштитен фактор со висока UVA и UVB заштита формулиран со физички филтри и екстракт од centella asiatica. 50ml

Нема на залиха

Опис

Suntique I’M Pure Perfect Cica e заштитен фактор со висока UVA и UVB заштита формулиран со физички филтри и centella asiatica наменет за сите типови кожа, особено за сензитивната кожа склона кон црвенило како и за проблематична кожа. Овој заштитен фактор е одлична опција за сите оние кои имаат потреба од крема со висок заштитен фактор (SPF 50+/PA++++) кој воедно обезбедува и смирување како и регенерација што се должи на екстрактот од centella asiatica, богата со витамини, минерали и амино киселини.

Состојки

Water, Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Titanium Dioxide (CI 77891), Propanediol,Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dibutyl Adipate, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexanediol, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Hydrogen Dimethicone, Aluminum Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Styrene/Acrylates Copolymer, Stearic Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Octyldodecanol, Centella Asiatica Extract, Galactomyces Ferment Filtrate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Echium Plantagineum Seed Oil, Salvia Hispanica Seed Extract, Houttuynia Cordata Extract, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Pullulan, Cardiospermum Halicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Madecassoside, Dicaprylyl Carbonate, Sorbitan Sesquioleate, Cyclomethicone, Undecane, Tridecane, Tocopherol, Dimethicone Crosspolymer, Phenyl Trimethicone

Како се користи?

Како последен чекор од дневната нега. Ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Доколку сте подолго изложени на сонце, ставете соодветна количина на лицето повеќе пати во текот на денот.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password