врв
Image Alt

SHOP2

TIMELESS™ MATRIXYL® 3000 SERUM

1,700ден

“THE BUILDER” – потентен антиејџ серум кој стимулира производство на колаген како механизам за обнова на кожата овозможувајќи зголемен еластицитет, зајакната кожа но и подобрена текстура. 30ml

Нема на залиха

Опис

“THE BUILDER” – потентен антиејџ серум кој стимулира производство на колаген како механизам за обнова на кожата овозможувајќи зголемен еластицитет, зајакната кожа но и подобрена текстура. Matrixyl® 3000 ќе ви овозможи да ја обнвите кожата одвнатре, а во комбинација со хијауронската киселина ќе ја зголеми и одржи оптималната влажност на кожата и ќе ја остави мазна и здрава.

Matrixyl® 3000 серумот содржи Matrikines, комплекс од полипептиди кои се всушност ја овозможуваат обновата на кожата одвнатре. Полипептидите го реструктуираат внатрешниот слој на кожата и ја обновуваат оштетената кожа. Серумот овозможува зголемена синтеза на колаген дури до 258% но и намалување на густината на брчките како и нивниот волумен. Концентрацијата од 1% хијалуронска киселина во комбинација со Matrixyl® 3000ја омекнува, хидрира и ја храни кожата.

Редовната употреба овозможува превенција на видливите знаци на стареење, за зајакнува кожата, ја подобрува нејзината еластичност и ја зголемува хидратацијата.

 

Се препораува за нормална, сува, масна и зрела кожа.

Состојки

Water, Matrixyl® 3000, Aloe Barbadensis, Glycerin, Hyaluronic Acid, Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid.

Како се користи?

Ставете 2-3 капки на чисто лице и размачкајте или тапкајте. Користете наутро и навечер на лице и деколте.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password