врв
Image Alt

SHOP2

TIMELESS™ 20% VITAMIN C + E FERULIC ACID SERUM

1,760ден

“THE BRIGHTENER” – 20% Vitamin C + E + Ferulic Acid серум кој ја осветлува кожата, помага при создавањето колаген, го изедначува тенот. 30ml

Нема на залиха

Опис

“THE BRIGHTENER” – 20% Vitamin C + E + Ferulic Acid серум кој ја осветлува кожата, го помага создавањето колаген, го изедначува тенот. Збогатен со Витамин Е и ферулична киселина, овој серум е одличен избор за уморна, пигментирана кожа, обезбедувајќи заштита 24/7 од надворешните влијанија и загадувачи.

Timeless ™ Vitamin C + E + Ferulic Acid серумот има концентрација од 20% на Л-аскорбинска киселина, состојка која е високо ефикасен антиоксиданс и помага во создавањето на колаген. Овој серум обезбедува нежна обнова на кожата со што ги намалува хиперпигментацијата и го изедначува тенот. Формулацијата е лесна и немасна, брзо се апсорбира и лесно се комбинира со други производи во рутината. Користете го секој ден наутро или навечер за да ја осветлите кожата но и за да ги неутрализирате надворешните влијанија кои го забрзуваат стареењето на кожата.

Забелешка: Поради високата концентрација на Л-аскорбинска киселина, кај некои сензитивни типови кожа постои можност за блага иритација или црвенило, лупење на кожата па дури имали црвени нерамнини на кожата. Витаминот Е може потенцијално да влоши постоечка ситуација кај проблематичната, масна кожа. Користете помала количина од производот за да ги избегнете овие појави сѐ додека вашата кожа не се навикне на високата концентрација на Витамин Ц.

Серумот е со pH 2.4.

Состојки

Water, Ethoxydiglycol, L-Ascorbic Acid, Propylene Glycol, Alpha Tocopherol, Polysorbate 80, Panthenol, Ferulic Acid, Sodium Hyaluronate, Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid

 

Како се користи?

Ставете 1-2 испумпувања на чисто лице и размачкајте или тапкајте. Искористете го производот во рок од 3 месеци од отворањето. Чувајте го производот во фрижидер и продолжете ја на тој начин свежината и времето на користење.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password