врв
Image Alt

SHOP2

ACWELL Licorice pH Balancing Cleansing Toner

1,120ден

Тонер со pH вредност од 5.5 кој ефикасно ја балансира и смирува кожата, помага при намалување на пигментација, вклучително пигментацијата од акни. 150ml

Нема на залиха

Опис

ACWELL Licorice pH Balancing Cleansing Toner e тонер со pH вредност од 5.5 кој ефикасно ја балансира и смирува кожата, но и помога при намалување на пигментација, вклучително пигментацијата од акни. Формулацијата со екстракт од божур и висока концентрација на вода од licorice – состојки кои се природни осветлувачи – лесно се впиваат во кожата додавајќи сјај на вашиот тен. Екстрактот од зелен чај помага во смирувањето на кожата но и во намалувањето на пигментацијата. По користењето, кожата ќе ви е чиста, мека и нежна, а не сува или затегната. Тонерот, покрај другото, одлично ги чисти преостанатите нечистотии по миењето на лицето со што помага останатите производи од вашата рутина подобро да се абсорбираат. Овој тонер ќе ви помогне да го добиете ефектот на honey skin. Користете го заедно со Neogen Real Ferment Micro Essence за уште подобри резултати.

Како се користи?

На чиста и сува кожа, ставете соодветна количина од тонерот на дланките, размачкајте или тапкајте на целото лице и врат додека да се впие.

Состојки

Water, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Water, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Poloxamer 184, Phenoxyethanol, Glycerin, Butylene Glycol, Rheum Palmatum Root Extract, Psidium Guajava Leaf Extract, Rosa Centifolia Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Perilla Ocymoides Seed Extract, Poncirus Trifoliata Fruit Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Citrate, Disodium EDTA, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Cimicifuga Dahurica Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password