врв
Image Alt

SHOP2

TIMELESS™ VITAMIN B5 SERUM

1,510ден

“THE CALMER” – лесен, немасен, мултитаскинг Vitamin B5 серум кој ја смирува и обновува кожата, помага во лекувањето на акните, намалувањето на црвенилото и намалување на изгледот на лузните. 30ml

Нема на залиха

Опис

“THE CALMER” – лесен, немасен, мултитаскинг Vitamin B5 серум кој ја смирува и обновува кожата. Серумот помага во лекувањето на акните, намалувањето на црвенилото и намалување на изгледот на лузните. Помага во зајакнување на кожната бариера. Експертската комбинација со хијалурoнска киселина овозможува одличен баланс и длабока хидратација за кожа со здрав сјај.

Vitamin B5 има антиинфламаторни способности и е одлична состојка за смирување на иритираната кожа на која и треба поддршка за да се избалансира и заздрави. Во комбинација со 1% хијалуронска киселина овој серум е особено хидратантен, а воедно нема да ги затвори порите. Лесно се комбинира со други состојки во дневната и ноќната рутина, а е практично неопходен за здрава, чиста и убава кожа.

Се препорачува за сите типови кожа, особено за масна, проблематична или сензитивна кожа.

Состојки

Water, Calcium Pantothenate, Hyaluronic acid, Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid

Како се користи?

Ставете 2-3 капки на чисто лице и размачкајте или тапкајте. Користете наутро и навечер.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password