врв
Image Alt

SHOP2

TIMELESS™ COENZYME Q10 SERUM

1,760ден

“THE DEFENDER” – Q10 серум формулиран во комбинација со Matrixyl® 3000 и хијалуронска киселина. Три состојки-суперѕвезди кои се најдобрата опција за корекција и спречување на видливите знаци на стареење. 30ml

Нема на залиха

Опис

“THE DEFENDER” е Q10 серум формулиран во комбинација со Matrixyl® 3000 и хијалуронска киселина. Три состојки-суперѕвезди кои се најдобрата опција за корекција и спречување на видливите знаци на стареење. Q10 е моќен, природен антиоксиданс кој им овозможува на клетките да изградат и дополнат колаген и еластин во кожата. Matrixyl® 3000 е безбедна алтернатива за најголемиот дел од антиејџ состојките и производите, го максимизира создавањето на колаген во кожата. Хијалуронската киселина ја зголемува но и ја задржува влажноста во кожата и ја остава целосно и длабоко хидрирана.

Како што старееме, метаболизмот се успорува, резултирајќи во погруба текстура но и тенчење на кожата, како и видливи фини линии и брчки. Коензимот Q10 се наоѓа природно во нашата кожа во големи количини додека сме помлади, но со текот на времето, нашето тело не успеав да произведе доволна количина од истиот. Со редовно користење на овој серум вие ќе имате моќна заштита од надворешните влијанија, ќе ги спречите знаците на стареење и ќе ја обновите јачината и текстурата на кожата.

Високите концентрации на состојките во серумот овозможуваат сериозна поддршка во кореграњето и спречувањето на знаците на стареење. Серумот има 2% Q10, 8% концентрација на Matrixyl® 3000 кој ја зголемува синтезата на колаген за 350% и е безбедна алтернатива на ретиноидите, како и 1% хијалуронска киселина

Се препорачува за сите типови кожа, особено за онаа со видливи знаци на стареење.

Состојки

Water, Matrixyl® 3000, Ubiquinone, Aloe Barbadensis, Glycerin, Hyaluronic Acid, Vitamin E, Benzylalcohol, Dehydroacetic Acid

Како се користи?

Пред користење, протресете го шишенцето. Ставете 2-3 капки на чисто лице и размачкајте или тапкајте. Користете наутро и навечер.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password