врв
Image Alt

SHOP2

JUMISO Yes I Am Toner AHA 5%

1,190ден

Мултитаскинг тонер кој содржи 5% AHA киселини – гликолна и млечна киселина, за нежна и безбедна ексфолијација на кожата. 150 ml

Нема на залиха

Опис

Jumiso Yes I Am Toner AHA 5% е мултитаскинг тонер кој содржи 5% AHA киселини – гликолна и млечна киселина, за нежна и безбедна ексфолијација на кожата. Тонерот не содржи алкохол и со сигурно нема да ја исуши вашата кожа, а притоа темелно ќе ја исчисти и ќе ја смири, но и ќе обезбеди сјајна кожа и мазно лице, мазна текстура и блескав тен. Формулацијата, покрај темелно остранување на мртвите клетки од површната на кожата, ќе обезбеди и доволна хидратација но и ќе ја осветли и ревтализира кожата.

Одговара на сите типови кожа, вклучително и сензитивна.

Состојки

Water, Propanediol, Potassium Hydroxide, Glycolic Acid, Lactic Acid, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Phenoxyethanol, Dimethyl Sulfone, Polyglyceryl-10 Oleate, Lactobacillus Ferment, Houttuynia Cordata Extract, Sophora japonica Flower Extract, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate, Panthenol, Allan-toin, Backhousia Citriodora Leaf Oil, Sea Water, Benzyl Glycol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Ethyl-hexylglycerin, Pentylene Glycol, Tocopherol, Raspberry Ketone

Како се користи?

На чисто и суво лице. Ставете од тонерот на памучен диск и нежно пребришете го лицето. Продолжте со вообичаената рутина. Доколку имате сензитивна кожа, се препорачува да почнете со користење 2-3 пати неделно и да зголемувате зависно од вашата толеранција.

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password