врв
Image Alt

SHOP2

NEOGEN Dermalogy Day Light Protection Airy Sun Screen

1,760ден

Лесен немасен заштитен фактор со висока UV заштита кој овозможува дополнителна хидратација, смирување и контрола на себум. 50ml

Нема на залиха

Опис

NEOGEN Dermalogy Day Light Protection Airy Sun Screen е лесен немасен заштитен фактор со висока UV заштита кој овозможува дополнителна хидратација, смирување и контрола на себум. Формулиран со 20 различни видови екстракти од растенија и состојки кои ја смируваат кожата и кои помагаат за котролирањето на себум, заштитниот фактор лесно се нанесува, брз се впива и не остава траги на лицето, а дава мек и нежен финиш. Одличен е за под шминка.

Како се користи?

Како последен чекор од дневната нега. Протресете го пакувањето, ставете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте или размачкајте за да се впие. Доколку сте подолго изложени на сонце, ставете соодветна количина на лицето повеќе пати во текот на денот.

Состојки

Water, Octocrylene, Homosalate, Isododecane, Dipropylene Glycol, Silica, Avobenzone, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Coptis Japonica Extract, Butylene, Glycol, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Eugenia Caryophyllus (Clove) Leaf Oil, Cinnamomum, Camphora, (Camphor) Bark Oil, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Glycerin, Rosa Damascena Extract, Lippia Citriodora Leaf Extract, Adansonia Digitata Leaf Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Achillea Millefolium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Phellinus Linteus Extract, Sodium Hyaluronate, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Beta-Glucan

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password