врв

Едни од најдобрите состојки во производите за нега на лице наменети против стареење се пептидите. За тоа што всушност се пептидите, кои видови пептиди постојат, која е нивната намена и кои се придобивките од нивното користење, разговаравме со Др. Искра

Процесот на ексфолијација на кожата е природен процес. Понекогаш, овој процес на отстранување на мртви клетки може да се забави поради повеќе фактори како загадување, зголемено производство на себум, прекумерно сончање без користење на соодветна заштита итн. Користењето на киселини,

Акните се едни од најчестите хронични инфламаторни состојби на лојните жлезди кои се јавуваат во различни периоди од животот, најчесто во пубертетот. Наједноставно кажано, акни се појавуваат кога маснотијата која се лачи од лојните жлезди комбинирана со мртвите кератински клетки

Во зимскиот период нашата кожа е изложена на различни негативни влијанија кои можат да доведат до сушење, пукање и иритација. За да се одржи кожата влажна, мека и здрава во зимскиот период, потребна e дополнителна нега. Разговаравме со Др. Искра Петровска

Повеќето од нас знаат колку е важно да се користи заштитен фактор во текот на летото за да се избегнат изгореници и оштетувања на кожата, но ставањето заштитен фактор треба всушност да е превентивна  нега  во текот на целата година.За

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password