врв

Иако секоја една состојка и секој еден производ поединечно си има своја функција и придобивки, сепак, има некои комбинации на состојки и производи кои овозможуваат поголеми и посериозни придобивки при решавањето на одредени проблеми. Кога кожната бариера не ви е во

Веќе знаете дека заштитен фактор секој ден е еден од задолжителните чекори кој ќе ви овозможи многу придобивки. Но, како да го извлечете максимумот, а и нешто плус од вашиот заштитен фактор? Искомбинирајте го со Витамин Ц. Оваа комбинација ќе ви овозможи

Користењето производи со ферментирани состојки е огромен тренд особено присутен во K-beauty производите. Со ферментација како процес кој интензивно се користи и во козметичката индустрија одредени состојки се комбинираат и се ставаат во посебни услови во кои немаат допир со

Сакате да го успорите стареењето, но да не ја иритирате кожата во процесот? Тоа е прилично лесно во суштина, доколку следите неколку едноставни, но ефикасни совети за нега. Задолжително користете антиоксиданс Пред сѐ, задолжително користете антиоксиданс кој ќе ви ја заштити кожата и

Еден од трендовите во корејската козметика е користењето на производи со ферментирани состојки. Овој тренд веќе е и светски, но е особено присутен во K-beauty производите и тоа со причина. Ферментираните состојки начелно овозможуваат многу поинтензивни резултати кога се зборува

TEAM BEAUTYHUB е платформа преку која нашите лојални купувачи ќе може да користат одлични придобивки при купувањето на www.beautyhub.mk. Со секоја ваша нарачка ќе имате можност да добиете одлични попусти кои ќе можете да ги искористите при наредното купување на производи

Едни од најдобрите состојки во производите за нега на лице наменети против стареење се пептидите. За тоа што всушност се пептидите, кои видови пептиди постојат, која е нивната намена и кои се придобивките од нивното користење, разговаравме со Др. Искра

Ексфолијацијата е важен дел од рутината за нега на лице, без разлика дали целта се чисти пори или пак забрзана регенерација на кожата. Но, кога се работи за нега на лице, повеќе не е подобро. Има неколку начини на кои

Процесот на ексфолијација на кожата е природен процес. Понекогаш, овој процес на отстранување на мртви клетки може да се забави поради повеќе фактори како загадување, зголемено производство на себум, прекумерно сончање без користење на соодветна заштита итн. Користењето на киселини,

v

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.
You don't have permission to register

Reset Password